مزایای مصرف مکمل فیبر در بدنسازی که باید بدانید

 

مکمل فیبر دربدنسازیاگر بخواهیم به زبان ساده فیبر را تعریف کنیم باید بگوییم که نوعی کربوهیدرات است که از منابع گیاهی استخراج می شود. از هر متخصص تغذیه ای که بپرسید به شما خواهد گفت که چگونه این ماده بر هضم شما تأثیر می گذارد و آن را بهبود می بخشد.

مکمل فیبر در بدنسازی حرکات روده را عادی می کند و یبوست را برطرف می کند. همچنین سرعت جذب قند در جریان خون را کاهش می دهد. همچنین با سرکوب اشتها باعث می شود احساس سیری کنید.
مزایای استفاده از مکمل های فیبر در بدنسازی در طبیعت، ما انسان ها فیبر را یک ماده مغذی ضروری نمی دانیم. این عبارت به این معنی است که می توانید بدون مصرف فیبر زنده بمانید. اما بقا تنها هدف ما در بدنسازی نیست. فیبر در بدنسازی فواید بسیاری برای سلامتی دارد که هر کدام را به طور گسترده بررسی کرده ایم.
رشد فیبر و عضلات.
صادقانه بگویم، فیبر در بدنسازی مستقیماً بر رشد عضلات تأثیر نمی گذارد، اما به طور غیر مستقیم تأثیر می گذارد. چگونه؟ همانطور که چندین بار اشاره کردیم، فیبر هضم کربوهیدرات ها را کند می کند. در نتیجه، بدن در حین ورزش بدون سوزاندن کربوهیدرات های ساده، گلیکوژن بیشتری را تامین می کند.

همچنین استفاده از فیبر در بدنسازی باعث می شود مدت طولانی تری احساس سیری کنید و از پرخوری جلوگیری کنید. این دو چیز باعث می شود فیبر به رشد عضلات شما کمک کند. فقط به خاطر داشته باشید که اگر بعد از تمرین شیک پروتئین مصرف می کنید، نباید فیبر بخورید، زیرا هدف جذب سریع پروتئین است و استفاده از مکمل های فیبر سرعت جذب را کاهش می دهد.

افزایش جذب پروتئین
استفاده از مکمل های پروتئینی بدون مصرف فیبر باعث می شود بدن مقدار زیادی پروتئین دفع کند. در نتیجه، استفاده مداوم از شیک های پروتئینی ممکن است باعث آسیب دستگاه گوارش شود. همچنین اگر روغن نارگیل، کره های مختلف و غیره را به اسموتی خود اضافه کرده باشید، همه چیز بدتر خواهد شد

ادامه مطلب