انواع سقف متحرک
۱- سقف متحرک تراس
تراس ها یگانه از فضاهایی هستند که همواره و در تمام فصول قابل بهره‌گیری نمی باشند. با استفاده از آن در تراس در خانه ها مسکونی و کاربری های تجاری می تاب هرگاه که نیاز به فضای مسقف باشد تراس را به متراژ ساختمان اصلی اضافه ارائه کرد و در زمانی که دربایستن به فضای باز ایوان و استفاده از نور خورشید و هوای تازه می باشد با جمع کردن سقف به آن دسترسی داشت.

۲- سقف متحرک رستوران
با نصب سقف متحرک فضای غیرقابل استفاده رستوران را به یک فضای تجاری با ارزش افزوده بالا تبدیل می کند. در رستوران ها می تواند از فضاهایی مشابه روفگاردن و ایوان ، در شرایط جوی مختلف استفاده کنند. شرایطی چون بارش باران و برف، سرما، گرما و … . در اثناء بسته بودن امثال یک سقف ساختمانی هوابند و عایق دمایی می باشد. محوطه ذیل سقف متحرک رستوران را می نا در صورت دربایستن با سیستم های حرارتی و برودتی برای بهره‌گیری مشتریان معتدل کرد.

۳- سقف متحرک استخر
در هوای سرد و یا گرم با استفاده از سایبان متحرک استخر می نا از یک فضای دلپذیر بدور از گرما و سرمای محیط بیرون استفاده ارائه کرد و در هنگامی که بیچارگی به آفتابگیری و هوای باز است سقف را مفتوح نمود. وجود یک سقف متحرک بر روی استخر گیر از ریختن فضولات و برگ درختان به تو آب استخر، کثیف شدن آن، تغیرات دمایی آب در پرتو تابش خورشید، تبخیر آب و کاهش هزینه های حفاظت و سهم برداری از استخر می گردد.

امروزه افرادی که در منازل، ویلاها و برج هایی که استخر های روباز و در محوطه فضا سکونت خود دارند، به تعقیب آن هستند که بتواند از استخر رو باز خویش در تمام فصول استفاده کنند. گرد از متریال های به روز گیتی که می تواند فضای استخر آنها را پوشش دهد سقف متحرک استخر است. ایجاد یک استخر چهار فصل در فضای مفتوح به وسیله آن شدنی خواهد بود.

در روزهای گرم تابستان کسان گرایش اکثریت دارند که از استخر خویش بهره‌گیری نمایند اما به علت آفتاب شدید در این روزها و بردباری آفتاب سوختگی، کسان معمولا نمی توانند از طول  روز از استخر رو باز خود استفاده نمایند. با نصب سقف برقی استخر می توانند در موعد هایی که آفتاب شدید است با بستن سقف برقی، فضای استخر و اطراف آن را از آفتاب در امان بدارند.

۴- سقف متحرک روفگاردن
با تفریق فضاهای اشتراکی و مشاعات در ساختمان ها، طراحی روفگاردن در پشت بام ساختمان های مسکونی اشاعه پیدا کرده است. مالکین و معماران ترجیح می دهند تا فضای روف گاردن بجز تامین فضای سبز به مکانی کاربردی با قابلیت بهره‌گیری ساکنین تبدیل نمایند. فضایی برای استراحت به اتفاق با سایبان احد از نیاز های اصلی روفگاردن ها در معماری مدرن امروزه می باشد. با توانایی مفتوح و بسته شدن گرد از گزینه های جذاب و کاربردی برایروفگاردن برج مسکونی می باشد.

توصیه ای برای ارتقا فضای مفتوح خانه یا کسب و کار شما
اگر شما به تعقیب برپایی فضای متفاوت در منزل یا محل کارتان هستید می توانید با خرید سقف متحرک با بها پسندیده زیبایی فضای خود را ارتقا دهید. شرکت ساینا در ساحل طراحی و ساخت و حفاظت آن می تواند هزینه آنرا را کاهش دهد و شما را در این سرمایه گذاری ارزشمند راهنمایی و مشاوره دهد. این سرمایه گذاری باعث زیبایی و شفا فضای ساختمان شما می شود.


گام های خرید سقف متحرک پارچه ای
شرکت های متعددی هستند که این سقف پارچه ای را بفروش می رساند از این جهت برگزیدن های زیادی در دسترس کارفرمایان است، اما باید در گزینش خود دقت کافی داشته باشید الی اثناء پرداخت خرج سقف متحرک پارچه ای و حفاظت سقف جمع شونده به سخت برخورد نکنید. گام های اولیه ای که در هنگام خرید سقف متحرک پارچه ای و نصب سقف جمع شونده نیاز است که به آن پروا کنید به این چهره است:

نخستین و مهمترین گام، تعیین قرار ملاقات با شرکت برای مشاوره اولیه.
گام بعدی در مشاوره اولیه برای خرید سقف متحرک برقی، بیچارگی باره عقیده کارفرما رسیدگی می گردد.
گام سوم بر پای بست، تشخیص کارآزمودگان ذکر می شود که آیا سقف برقی مناسب فضا هست یا خیر.
گام چهارم، ارائه یک قبل فاکتور برای  تخمین مبلغ
گام پنجم، تصمیم گیری برای بستن قرار عدل نهایی با شرکت مدنظر
مزایای سقف متحرک چیست ؟
مهمترین مزیت آن امکان کاربرد چند منظوره از محیطو می باشد. می تواند بطور کامل بسته شود و یک مجموعه فضای بسته و عایق در مساوی باد ، باران ، برف و نور خورشید داشته باشید و در صورت بیچارگی در تابستان از آفتاب و در روزهای خنک از هوای بازپسین استفاده کنید. شما می توانید آن را بصورت نیمه مفتوح نیز نگه دارید و در قسمتی از مکان روشنایی آفتاب و در بخش دیگر سایه داشته باشد.

محافظ باران
پارچه های باره استفاده در این سازه پارچه ای عایق آب می باشد و آب از درون پارچه عبور نمی کند. سیستم های سقف متحرک ساینا حائز یک سیستم آبگیر از درون برای تخلیه آب است، هستی گاتر به شما امکان می دهد از پیرامون خارج حتی در وزین ترین بارش باران لذت ببرند. سقف برقی در حالت کاملا بسته ۱۰۰٪  عایق آب می باشد.

عایق گرما و سرما
نصب این سازه در فضای باز منزل، یک عایق مناسب برای هوای گرم و سرد فراهم می کند. علاوه بر حفظ پیرامون تحتانی در دمای مناسب در طول سال، یک سیستم سقف جمع شده به صاحبان فضا کمک خواهد کرد تا در خرج های گرمایش و خنک سازی صرفه جویی قایل ملاحظه ای داشته باشند .

نورپردازی
وجود سیستم نور داخلی بر روی پروفیل های آلومینیومی یک سقف می تواند هر فضای مفتوح را به مکانی عالی و دلنشین در شب تبدیل کند. ما از یک سیستم روشنایی LED بهره‌گیری می کنیم که نه تنها کاربردی است و روشنایی را تامین کند، بلکه یک فضای گرم و دوستانه را با نورپردازی یکنواخت ارایه می کند و سایر بیچارگی به نورپردازی جداگانه نمی باشد.

محافظ مبلمان فضای باز
پارچه های باره بهره‌گیری حائز یک لایه Anti-UV می باشد که روشنایی های مضر خورشید را منعکس می کنند. با به کارگیری سقف متحرک پارچه ای از مبلمان فضای باز در مساوی تغییر رنگ و تجزیه شدن در برابر باد ، باران و نور آفتاب محافظت می شوند و برای مدت اکثریت عمر خواهند کرد. این نگهداری می تواند درون ساختمان اشاعه یابد، اگر در ایوان و ورودی ساختمان نصب شده باشند می تواند نور عبوری خورشید از در و پنجره ها را به داخل فضاهای درونی ساختمان همانند سالن و اطاق ها اندک کند، و مشکلات تغییر رنگ و خراب شدن در مبلمان داخلی نیز اندک می شود.

سیستم برقی ساده
سیستم های سقف پارچه ای ساینا با سیستم موتور پیشرفته ای ساخته شده اند که تنها با خفگی دادن یک دکمه بر روی ریموت کنترل فعال می شود. سیستم های مهار موتور آن با مهندسی با کیفیت بالا طراحی شده اند. برای راحتی مطلوب، سنسورهای باد و آفتاب را می طاقت به آن اضافه کرد الی باز و بسته شدن خودکار را فعال کند.

 

انواع سقف متحرک