پیدا کردن کار در گرجستان در سنه 2022، لزوماً برای مهاجران راحت نیست. با این وجود، در این کشور بعضی از مهاجران در حال آموزش زبان هستند. این در حالی است که دیگران موفق به کار با یک کمپانی ملی یا بین المللی شدند. . گرجستان کشوری امروزین و با رشد تند است که دارای تاریخ و سنت های غنی، طبیعت زیبا، غذاهای عالی، مالیات کم، میزان جرم و جنایت و خرج های زیر زندگی است. شرایط اقتصادی این مملکت با پروا به واردات و صنعت توریسم توانسته با پیشرفت بسیاری رو به رو شود. همین امر موجب گردیده است که، کارگماری زایی در این کشور در صنایع گوناگون با پیشرفت رو به رو گردد.

شرایط کار در این مملکت چگونه می باشد؟
بازار کار این کشور برای متقاضیان بین المللی چگونه خواهد بود؟
شرایط اقتصادی گرجستان
صنعت این کشور به شدت متکی به واردات است. محور زراعت و معدن است. این کشور از ظرفیت قابل توجهی از نیروگاه های آبی برخوردار است که اکثر نیازهای انرژی جمعیت را تأمین می کند. این 3 دسته در درمان اقتصادی مملکت بعد از سال 1990 مؤثر بوده اند و نتیجه آن فرآوری ناخالص داخلی قوی است. سلامت اقتصادی این کشور و افزایش فرآوری ناخالص داخلی از دستاوردهای در بخش های صنعتی و خدماتی، به اخص در صنعت توریسم پشتیبانی شده است. اکنون بسیاری از مشاغل و تجارت های بیگانه خارج از تفلیس فعالیت می کنند و باعث برپایی پیشه برای افراد محلی می شوند. برخی از این شرکت های بین المللی همچنین افرادی را از بیرون از کشور شوروی پیشین استخدام می کنند و آنها را به گرجستان منتقل می کنند.

در نمودار زیر به رشد GDP در گرجستان اشاره شده است:

رشد GDP در گرجستان

سازمان های شناخته شده ای که در این مملکت کار و جنبش می کنند عبارتند از:

سازمان ملل
سازمان امنیت و مشارکت اروپا
صلیب سرخ بین المللی
با وجود این حضور بین المللی، فرصت های کارگماری برای مهاجران اندک است. تعلیم زبان انگلیسی احد از معدود فرصت های سر راست در دسترس مهاجران خارجی برای کار در این مملکت است.

بازار پیشه در گرجستان در سنه 2022
نرخ بیکاری در حال حاضر در این مملکت بالاست. چگونگی کلی اقتصادی این کشور در حال بهتر شدن است. در این کشور، فرصت های شغلی بسیاری هستی دارد. این فرصت ها بدست کمپانی های محلی و بین المللی ارائه می شود. نرخ پاداش در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هنوز رقابتی نیست. اخیراً میانگین حقوق در این مملکت افزایش یافته است. بنابراین متخصصان در صنایع گوناگون درآمد بالاتری دارند. حتی اگر میزان حقوق در بخش های زراعت کمترین میزان باشد، کارآزمودگان این مقوله در این مملکت تقاضای زیادی دارند. به همین انگیزه است که حقوق در این صنعت به تدریج افزایش می یابد. در حالی که مهاجران بیشتر و ماهرتر برای پیشه در دسته کشاورزی به این مملکت مهاجرت می کنند.

متقاضیان در این مملکت با توجه به شکل و زنجیره مورد نظر خود دریافتی های متفاوتی خواهند داشت. به طور کلی اکثر متقاضیان در این کشور به ازای هر ساعت پیشه سودمند در این کشور نزدیک 35€ (یورو) دریافت می نمایند. دیاگرام نرخ بیکاری در این مملکت با پروا به دیاگرام ذیل قابل رسیدگی خواهد بود:

نرخ بیکاری در گرجستان

کار در گرجستان برای ایرانیان
به طور کلی، مهاجران بیگانه می توانند به وب سایت ها به چهره آنلاین مراجعه کنند. از طریق آشنایان و رفقا خود اقدام به کاریابی در گرجستان کنند. افرادی که زبان تدریس نمی کنند، ممکن است شرایط سختی برای یافتن پیشه در این کشور داشته باشند. شایان ذکر است که متقاضیان باید با کمپانی های بین المللی مستقر در این مملکت مستقیماً تماس بگیرند تا از فرصت های شغلی مختلف آگاه شوند. به طور کلی، افرادی که قصد دارند در این کشور کار مناسبی پیدا کنند، بهتر است به صورت حضوری به آژانس های کاریابی مراجعه کنند. زیرا اکثر این موسسات به پیگیری جذب نیروی کار محلی هستند و افرادی که به صورت حضوری اقدام به کاریابی کنند، شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور دارند.

به طور کلی شیوه دریافت ویزای پیشه در این مملکت بدین شرح می باشد:

روش گرفتن ویزای شغل گرجستان

برخی از برجسته ترین موسسات کاریابی در این مملکت عبارتند از:

CareerJet
Learn4Good
Tesall
ESL Café
Footprints Recruiting
Overseas Jobs
Go Abroad
Linkedin
ESL Employment
متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که تحقیق خویش را اتمام داده اند و چیرگی و تجربه کافی برای یافت پیشه مناسب در کشور گرجستان را دارند. اگر به اندیشه پیشه در مملکت در این کشور هستید، حتما باید با بهترین شهرهای گرجستان برای کار آشنایی کامل داشته باشید.

شرایط شغل در گرجستان برای مهندس برق
رشته مهندسی برق از جایگاه احسان در سراسر جهان درباره پیشه دارد. در این باره می تاب به مشاغل مهندسی برق در کلیه صنعت ها، نیروگاه ها، تولیدی ها، معادن و سایر فضاها اشاره کرد. گفتنی است که این زنجیره نه فقط در گرجستان بلکه در سرتاسر جهان کارساز و موفق ترین پیشه دنیاست. متقاضیانی که میل به کار در این دودمان در مملکت گرجستان را دارند بایستی از مهات های کافی و بالا در خصوص کار و زبان برخوردار باشند.

متوسط ​​حقوق مهندسان برق در گرجستان نزدیک 84740$ (دلار) در سنه است. حقوق و پاداش معمولاً از 55500$ (دلار) آغاز می شود و لغایت 125810$ (دلار) می رسد. چند نمونه از مشاغل مرتبط با سلسله مهندسی در این کشور بدین شرح می باشد:

مهندس عمران 6500GEL (لاری گرجستان)
مهندس ارتباطات 6360GEL (لاری گرجستان)
مهندس دشوار انگیزه ها 5750GEL (لاری گرجستان)
مهندس الکترونیک 7080GEL (لاری گرجستان)

مجوز اقامت و ویزای کار در گرجستان
مهاجران خارجی در صورتی می توانند مشغول به شغل و حیات در گرجستان شوند که پروانه شغل و پروانه اقامت این مملکت را بدست آورند. به یاد داشته باشید که بعضی از مهاجران برای شغل در این مملکت نیاز به کسب ویزای این مملکت دارند. با گرفتن ویزا، متقاضیان می توانند وارد خاک گرجستان شوند. پس از اخذ مجوز ماندن می توانند مجوز کار را اخذ کنند. این کشور در سال 2014 سیاست ویزای جدیدی اتخاذ کرد. افرادی که می خواهند در این کشور شغل کنند باید تقاضا ویزای طولانی مدت کنند که به آنها پروانه می دهد دستور اقامت در گرجستان را توسط آورند. ویزای طولانی مدت توسط آمده بدست خارجی ها نیز می تواند برای ورود به بازار پیشه گرجستان به عنوان مجوز پیشه استفاده شود.

به یاد داشته باشید که مهاجرت و ورود به خاک این مملکت حتما نیاز به داشتن بیمه درمانی معتبر دارد. هزینه های خدمات درمانی در جورجیا زیاد است. مهاجران حق دریافت خدمات سوبسید یا رایگان را ندارند. بنابراین، خرید یک بیمه نامه جامع بایسته است. شرکت های بیمه خدمات درمانی مختلفی ارائه دهنده گونه ها بیمه درمانی می باشند.
اجازه اقامت مملکت گرجستان به متقاضیان حق اقامت بدون محدودیت در این کشور و حق کمپانی در هر نوع فعالیت های قانونی، مثل اتمام تجارت، کار، تحصیل یا بازنشستگی بدون مدارک اضافی را به آنها اعطاء می کند. هموطنان عزیز می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوق سفیران سروش بهروزی از شرایط شغل در سایر کشورهای دنیا اطلاعات کافی کسب کنید.

سوالات پرتکرار درباره پیشه در گرجستان
در این تقسیم از مقاله مفتخر به پاسخگویی سوالات شما درباره کار در گرجستان می باشیم:

آیا برای شغل در مملکت گرجستان ادب زبان گرجی لازم است؟ زبان گرجی زبان سختی است و اگر بتوانید به این زبان گفتگو کنید می توانید بخت فوقانی در جامعه داشته باشید و بتوانید شغل بهتری را کسب کنید. زبان دوم ملت نیز روسی است و می توانید به این زبان نیز چیره شوید.
آیا امکان شغل در گرجستان به زبان انگلیسی مهیا می باشد؟ با پرماسیدن زبان انگلیسی در مشاغل کمی می توانید مشغول باشید، ذیل ترین حقوق در این کشور نیز 400GEL (لاری) است. برای زندگی نیز ماهانه به ازای هر فرد به کمینه 400GEL لغایت 500GEL (لاری) بیچارگی خواهید داشت.
ساعت کاری در گرجستان چگونه است؟ ساعت کاری در گرجستان از 10 بامداد به وقت تفلیس الی 6 پس از ظهر می باشد و روزهای یکشنبه هر هفته تعطیل رسمی است و روز شنبه که پسین هفته در گرجستان محسوب می شود معمولا ساعت کاری از 10 بامداد لغایت 4 بعد از نیمروز می باشد.
مشاغل فنی پر درآمد در گرجستان کدام اند؟ تکنسین برق/ لوله کشی/ املاک و مستغلات/ مهندسین عمران/ کارگران/ خدمات چمن محوطه ‌سازی/ کارکنان اداری/ بهداشت دهان و دندان/ نصب و راه‌ اندازی ساز و برگ مخابراتی/ رادیولوژی، توسعه ‌دهنده وب و پرستاران شامل این فهرست می شوند.

 

کار در گرجستان