کشور گرجستان در ناحیه قفقاز قرار دارد و در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی پیمان گرفته است. این کشور از سمت غرب با دریای سیاه همسایه است و از سمت شمال نیز به روسیه بی گمان مشترک دارد. از سمت جنوب شرقی با آذربایجان هم بی گمان است. پایتخت کشور گرجستان شهر زیبای تفلیس است.

این کشور حائز مساحت ۶۹۷۰۰ کیلومتر است. مملکت گرجستان به طور کلی دربرگیرنده ۹ ناحیه است. دو جمهوری خودگردان در این مملکت دیده می‌شود. مدیران مرتبط در املاک و مستغلات در کشور گرجستان بیشترین میزان حقوق و اجرت را دارند. به این ترتیب نمایندگان فروش نیز برای بخش‌های فنی و علمی که در فضای عمده فروشی فعالیت می‌کنند از درآمد نکویی برخوردار هستند. اجرت سالانه برای این افراد۴۵.۱۵۰ دلار است.

نرخ بیکاری در این مملکت ۱۲ درصد است و به طور کلی در بازار پیشه این مملکت نیروی جوانی کمتر از ۳۵ سال بیچارگی است. افرادی که علاقه به شرکت در فضای ورزشی در باشگاه‌های بدنسازی را دارند باید ۱۰۲ لاری خرج در عقیده بگیرند این در حالی است که هزینه برای خرید یک بلیط سینما در این مملکت در حدود ۱۲ لاری اعلام شده است. شما برای خرید یک شلوار جین باید ۱۱۲ لاری هزینه در نظر بگیرید.

در زمینه‌های تجاری و بازرگانی به طور کلی رشد کشور گرجستان به ۱۵ درصد می‌رسد. بیشترین رشد اقتصادی در مملکت گرجستان در زمینه‌های ساخت و ساز است به طوری که در مقوله هتلداری و همینگونه رستوران گردی نیز توانسته رتبه نکویی را برای خود فراهم سازد.

مزایای زندگی در گرجستان
متقاضیانی که هدف مهاجرت به گرجستان را دارند، باید بدانند که با مهاجرت به این کشور از مزایایی بهره‌مند می‌شوند. گرد از اصلی‌ترین مزایا این کشور، هزینه‌های ناچیز و مقرون به صرفه حیات می‌باشد. در مقایسه با بیشتر کشور‌های آمریکا، هزینه‌های اجاره و خرید مسکن در گرجستان بسیار کم می‌باشد. در نظرسنجی ملی گلوپ که در سال ۲۰۱۶ برگزار شد، شهروندان این کشور به لحاظ خوشنودی از بها منزل رتبه دوم را به دست آورند. هزینه‌های مالیات در این کشور در سنجش با اغلب کشور‌ها کمتر می‌باشد. مشاغلی مانند: فیزیوتراپی، معاون پزشک، پرستار، ترابری عمومی و گسترش وب در این کشور رشد سریعی داشته است. مشاغلی که در این کشور درآمد فوقانی دارند در زمینه کامپیوتر و پزشکی می‌باشند.

هزینه زندگی در گرجستان

یکی از دلایلی که سبب می‌شود ایرانیان علاقمند زندگی در کشور گرجستان باشند هزینه کم زندگی است در واقع اگر شما در پیش درآمد کوچ به کشور گرجستان درآمد کمی دارید به انگیزه اینکه خرج زندگی در این کشور ارزان است سختی اقلیت خواهید کشید این در حالی است که در دیگر کشورهای کبیر چنین شرایط برای افراد فراهم نشده است.

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان بها در این مملکت داشته باشید ۱۵ لاری هزینه خواهید داشت این در حالی است که خرج یک وعده خوراک دو نفره در یک رستوران معنی در حدود ۴۰ لاری است. در این مملکت کسان برای به کارگیری تاکسی باید ۳ لاری هزینه در عقیده بگیرند ولی برای هر یک ساعت چشمداشت دربایستن به ۹ لاری هزینه است. تاکسی برای یک کیلومتر هزینه ۰.۵۰ لاری را در عقیده می‌گیرد که تعرفه نکویی است اما به نسبت مترو گران‌تر است.

افرادی که علاقه به شرکت در فضای ورزشی در باشگاه‌های بدنسازی را دارند باید ۱۰۲ لاری هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که هزینه برای خرید یک بلیط سینما در این مملکت در نزدیک ۱۲ لاری اعلام شده است. شما برای خرید یک شلوار جین باید ۱۱۲ لاری خرج در عقیده بگیرید. این در حالی است که برای خرید یک دست جامه ورزشی در این مملکت نیز خرج ۹۳.۱۴ لاری برای افراد در عقیده گرفته می‌شود. یک زوج کفش نایک در این مملکت ۱۶۱.۵۵ لاری است. کرایه منزل در مملکت گرجستان به طور کلی در وضعی متوسطی پیمان دارد و نمی‌توان گفت که گران است.

دانشگاه‌های مملکت گرجستان به طور کلی در دو تقسیم دولتی و خصوصی تقسیم شده‌اند که شما برای تحصیل در دانشگاه دولتی باید دست کم ۴۵۰۰ لاری در سنه و برای تحصیل در دانشگاه خصوصی دربایستن به ۱۰۰۰۰ لاری در طول سال را دارید. تحصیل به زبان گرجی است و فرد باید ۱۸ ساعت زبان گرجی با خرج ۳۰۰ لاری را بگذراند. در همه تحصیل در مملکت گرجستان ارزان و مناسب است و امکانات تحصیلی نیز در چگونگی متوسط پیمان دارد.

برای صرفه‌جویی در هزینه بهتر است رستوران گردی را به کمینه برسانید یا خودتان خوراک صحیح کنید و یا از غذای محلی که در این مملکت عرضه می‌شود استفاده نمایید. برای گشت‌وگذار و حمل‌ونقل تاکسی را واپسین انتخاب در عقیده بگیرید. سعی کنید برای خویش برنامه پس‌انداز داشته باشید و خودتان را درگیر لباس‌های برند نکنید.

میانگین درآمد در گرجستان
ما در این دسته یک سری شغل‌ها را اعلام می‌کنیم که درآمد احسان دارند ولی بیچارگی به مدرک تحصیلی ندارد! بر پایه گزارشی که از GDOL به دست ما واصله است مدیران پیوسته در املاک و مستغلات در مملکت گرجستان بیشترین میزان حقوق و پاداش را دارند. به این ترتیب نمایندگان فروش نیز برای بخش‌های فنی و علمی که در فضای عمده فروشی کار و جنبش می‌کنند از درآمد نکویی برخوردار هستند.

دستمزد سالانه برای این کسان ۴۵.۱۵۰ دلار است. افرادی که در مقوله لوله‌کشی تخصص دارند که درآمد احسان در مملکت گرجستان خواهند داشت به طوری که دستمزد سالانه این کسان بیش از ۴۴.۴۱۰ دلار اعلام شده است. در این مملکت املاک و مستغلات و مدیرانی که در این ارتباط کار و جنبش دارند بیش از ۷۲.۴۸۰ دلار درآمد را به خود گزین کردن داده‌اند که رقم زیاد عالی محسوب می‌شود.

افرادی که در زمینه‌های گوناگون به شکل عمده فروشی کار و جنبش می‌کنند در طول سنه بیش از ۶۳.۷۱۰ دلار درآمد دارند. در عقیده داشته باشید که قیم کارگران در مقوله ساخت و سایز و عمران در این کشور بیش از ۵۸.۰۴۰ درآمد را به خویش اختصاص می‌دهند.

کارگران زمینی در مقوله محوطه‌سازی درآمد ۴۴.۴۵۰ دلار را داشته و افرادی که سرپرست کارکنان اداری محسوب می‌شوند در حدود ۵۵.۴۹۰ دلار درآمد دارند.

حال می‌خواهیم یک سری شغل‌هایی که در مملکت گرجستان در حال رشد هستند را باره ارزیابی پیمان دهیم. افراد در شغل دهان و دندان به میزان سالانه ۶۷.۶۰۰ دلار درآمد دارند این شغل الی چند سنه گذشته درآمدی نداشت اما امروزه به رشد بسیار سریعی واصله است و درآمد خوبی را دربرگیرنده می‌شود.

افرادی که دستیار حقوقی هستند نیز می‌توانند به میزان ۵۲.۲۰۰ دلار در سال درآمد را ارزیابی نمایند که به نوبه خود زیاد ارزشمند است. در این زنجیره کسان باید تخصص نکوداشتن داشته باشند و سعی کنند اطلاعات همش به روز و ارزشمندی ارائه دهند.

افرادی که در مقوله رادیولوژی کار و جنبش می‌کنند و نوعی به تخصص آن‌ها در چگونگی میانه دیده می‌شود ۵۰.۴۰۰ دلار درآمد دارند. عموماً درآمدزایی در مملکت گرجستان وابستگی شدید به نوع پیشه و میزان چیرگی کسان دارد و نمی‌توان یک تعرفه مشخص را برای همه صنف‌ها در نظر گرفت. شغل در کشور گرجستان با حقوق بالا امکان‌پذیر است اما بیچارگی به تخصص بالایی دارد که باید ارزیابی شود.

رشد اقتصادی در مملکت گرجستان اغلب از قبل شده است. در این کشور موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی بسیار پسندیده دیده می‌شود. به این انگیزه اقتصاد کشور گرجستان در مقوله زراعت به رشد بسیار عالی رسیده است به طوری که در گویه کشاورزی صادرات نکوداشتن را اسم خویش ثبت کرده است. این کشور در مقوله صنایع و همینگونه توریسم نیز گردش مالی زیاد عظیمی دارد.

گردشگری از بخش‌های پولساز در مملکت گرجستان محسوب می‌شود و هر سال شمار زیادی از گردشگران به کشور گرجستان سفر می‌کنند. استانداردهای گردشگری در این مملکت بالا است و عموماً افرادی که گشت و گذار در مملکت گرجستان را برگزیدن می‌کنند از سفر خویش خوشنودی کامل دارند. رشد اقتصادی در کشور گرجستان در امسال در حدود ۴ درصد بوده است که رقم قابل قبولی است.

در این مدت بیشترین سهم از تولید ناخالص ملی کشور گرجستان متعلق به صنایع است که توانسته در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۶ درصد از سرمایه این کشور را پوشش دهد. در زمینه‌های بازرگانی و تجارت به طور کلی رشد مملکت گرجستان به ۱۵ درصد می‌رسد. بیشترین رشد اقتصادی در کشور گرجستان در زمینه‌های ساخت و ساز است به طوری که در زمینه هتلداری و همینگونه رستوران‌گردی نیز توانسته رتبه احسان را برای خویش فراهم سازد.

 

اقامت گرجستان